02. marec 2020

Luxusné kuchynské dizajny pre náročných

Luxusné kuchynské dizajny pre náročných

Kuchyňa je jednoznačne tou najdôležitejšou miestnosťou v celom dome.

Ide o miesto, na ktoré sa vo všeobecnosti utráca najviac peňazí a to hlavne v prípade ak si želáme, aby bola naša kuchyňa trendy, elegantná a najmä trvácna.

Pokiaľ však u vás financie nezohrávajú podstatnú rolu, ponorte sa spolu s nami do sveta luxusného kuchynského dizajnu. Možnosti sú tu nekonečné: svoju kuchyňu si môžete zariadiť kvalitnými materiálmi a doplnkami, taktiež spotrebičmi, ktoré skôr pripomínajú umelecké kúsky a luxusnými prvkami.

Je však dôležité podotknúť, že v luxusných kuchyniach zohráva hlavnú rolu minimalizmus. Pri zariaďovaní by ste sa tak mali sústrediť skôr na kvalitu materiálov a dobre vyvážené rozmiestnenie nábytku miesto toho, aby ste ju preplnili extravagantnými kúskami.

Pokračujte v čítaní a zistite viac o luxusných kuchynských dizajnoch pre elitnú svetovú klientelu.

NA MIERU VYROBENÉ KUCHYNSKÉ SKRINKY

Tieto skrinky sú zvyčajne definované ako kombinácia vysokokvalitných materiálov, kvalitného remeselníctva a unikátneho štýlu.

Luxusné úložné priestory preto nie sú vyrábané z drevotriesky, ako je zvykom. Na ich výrobu sa miesto nej používa drevený masív.

Čo sa týka štýlu týchto skriniek, slovo luxusný nemusí nevyhnutne znamenať korintské stĺpy a ďalšie detailné rezby (aj keď ani to nie je úplne na zahodenie). Pokiaľ však túžite po modernom vzhľade svojej kuchyne, môžete sa sústrediť na nesmierne obľúbené “shaker“ skrinky s 5-dielnymi dverami a stredným panelom, alebo na jednoduché skrinky bez akýchkoľvek prebytočných detailov. Ak si zvolíte jednoduchý dizajn, pridať trocha pôvabu mu môžete prostredníctvom vkusných prvkov, akými sú napríklad mosadzné alebo mramorové úchytky, či kľučky z kremeňa alebo dokonca z kože.

EXKLUZÍVNE KUCHYNSKÉ DOSKY

placeholder-1024x538

Nič neevokuje dojem luxusného kuchynského dizajnu tak, ako nádherné kamenné pracovné dosky. Pokiaľ nie ste viazaní svojim finančným rozpočtom, môžete použiť veľké dosky z mramoru, žuly alebo kremeňa.

Tieto materiály sú trvácne a vašej kuchyni dodajú nádych luxusu. Kremeň je pritom zo všetkých spomínaných materiálov najtrvácnejší. Nakoľko jeho štruktúra nie je pórovitá, nevyžaduje si ani žiadnu povrchovú úpravu. Mramor a žula sú na druhej strane materiálmi, pre ktoré je istý stupeň starostlivosti potrebný.

Pokiaľ však túžite po ešte viac rázovitom dizajne, použite rovnaký materiál ako na pracovnú dosku, tak aj na stenu medzi ňou a vrchnými skrinkami kuchynskej linky. To vašej kuchyni dodá uhladený a moderný dizajn.

DREZY

Trendový kuchynský drez je perfektným spôsobom ako doplniť luxusnú pracovnú dosku.
Existuje mnoho materiálov, z ktorých si pri jeho výrobe možno vybrať. Zahŕňajú napríklad keramiku, nehrdzavejúcu oceľ, prírodný kameň, meď, granit, či porcelánom smaltovanú liatinu. Každý jeden z týchto materiálov je pritom v kombinácii so svojou funkčnosťou a unikátnym štýlom perfektným prvkom, ktorý je možné do svojej luxusnej kuchyne zakomponovať.

KUCHYNSKÉ BATÉRIE

Zatiaľ čo kuchynské batérie sú dnes dostupné už azda vo všetkých farebných variáciách, veľkostiach a tvaroch, je možné konštatovať, že vskutku netradičnou a unikátnou možnosťou je zlatá kuchynská batéria. V súčasnosti sa totižto význam drezov a kuchynských batérií podstatne zvýšil a nie je tak dôležitá už iba ich praktickosť. Veľkú úlohu zohráva aj štýl a dizajn týchto komponentov, ktorý následne ovplyvní dojem zo zvyšku miestnosti.

Pri výbere kuchynskej batérie však myslite aj na to, že nielen farba a funkčnosť sú dôležitými determinantami. Rovnako dôležité je aj ísť s dobou a preto zabudnite na klasické batérie a vyberte si radšej jeden z najnovších modelov, ktorý funguje na základe najnovších technologických vylepšení. Dotykové batérie sú aktuálne totižto nevyhnutnosťou pre každú exkluzívnu kuchyňu.

KUCHYNSKÁ STENA

placeholder-1024x538

Ako už bolo spomenuté, použitie rovnakého materiálu ako pre pracovnú dosku, tak aj pre kuchynskú stenu, je niečím, čo vašej kuchyni dodá nádherný, jednoliaty a ucelený vzhľad. Stane sa tak najmä v prípade, keď sa kuchynská stena tiahne až po strop miestnosti.

Exkluzívny dojem z priestoru je taktiež možné získať aj prostredníctvom doplnkov, akými sú napríklad keramické a porcelánové dlaždice (pokiaľ túžite po ozajstnej výstrednosti, musia byť ručne vyrobené a dovezené priamo pre vás), dosky z prírodného kameňa, odhalené tehlové steny, mramor, žula a podobne. Vrámci interiéru sa môžete vyhrať aj s rôznymi motívmi a textúrami, ktoré kuchyni dodajú pozoruhodný dizajn.

OSVETLENIE

Bez luxusného osvetlenia nemôže luxusná kuchyňa existovať. Pokiaľ ste sa tak v miestnosti rozhodli využiť minimalistický štýl, pridaním oslnivých svietidiel môžete dokonalo vyplniť jej prázdne miesta.

Zvolenie vhodného osvetlenia tak rozhodne závisí od štýlu, v ktorom sa rozhodnete kuchyňu zariaďovať. Je totižto zrejmé, že ozdobný luster s kryštálmi nebude zrovna tou najlepšou voľbou pre súčasnú kuchyňu, zatiaľ čo priemyselný luster nebude vhodnou možnosťou pre kuchyňu zariadenú v tradičnom štýle.

V každom prípade tak dbajte na fakt, že osvetlenie a jeho výber je pre kuchyňu nesmierne dôležité a preto je potrebné, aby bolo nielen esteticky vhodné, ale zároveň aj vyrobené z vysokokvalitných materiálov. Navyše si taktiež môžete zvoliť aj umelecké osvetlenie, ktoré svojou výnimočnosťou zabezpečí unikátny štýl vášho interiéru.

SPOTREBIČE

placeholder-1024x538

Pri zariaďovaní svojej novej luxusnej kuchyne myslite na to, že je do nej potrebné zakomponovať výhradne tie najnovšie kúsky spotrebičov. To znamená, že váš výber musí pozostávať z elegantných high-tech kúskov.

High-tech spotrebiče sa v súčasnosti rôznia. Môže tak ísť o smart chladničku s dotykovým displejom, kamerou, priehľadnými dverami a zabudovanými receptami, ale aj o smart pečiacu rúru so zabudovaným wi-fi a Bluetooth pripojením, kontrolou teploty riadenou prostredníctvom smart telefónu a kompatibilitou s Amazonom a Google asistentom.

Pokiaľ však nie ste veľkým fanúšikom technológií, môžete miesto spomínaných produktov použiť profesionálne a exkluzívne spotrebiče, ktoré budú pútačmi pozornosti. Rovnako vhodnou voľbou sú ale aj integrované spotrebiče, ktoré do kuchynskej linky dokonale zapadnú.

ALTERNATÍVY „ZDRAVÉHO“ DIZAJNU

Pokiaľ túžite po maximálne luxusnom kuchynskom dizajne, určite by ste mali zvážiť „zdravé“ a ekologické dizajnérske možnosti.

Pojem „zdravých dizajnérskych možností“ znamená, že si pri zariaďovaní svojho interiéru budete vyberať výhradne také materiály a ich úpravy, ktoré neobsahujú žiadne toxické chemikálie. Napríklad môžete použiť ultra-kompaktný kremeň, ktorý sa stane výrobným materiálom pracovných dosiek. Ide totižto o materiál, ktorý je rovnako ako ekologický, tak zároveň aj „zdravý“ – nakoľko si nevyžaduje žiadne chemické povrchové úpravy, ktoré v mnohých prípadoch obsahujú aj pesticídy.

Rovnako si môžete zvoliť aj prírodné ošetrenie kuchynskej podlahy, miesto zvyčajného polyuretánu, ktorý spôsobuje respiračné ťažkosti. Správať sa ekologicky môžete taktiež kúpou kobercov vytvorených z prírodných vlákien neobsahujúcich škodlivé chemikálie (ktoré sa vo vopred upravených syntetických kobercoch nachádzajú) ale aj kúpou vysokokvalitných skriniek vyrobených z recyklovaných materiálov (vďaka ktorým podstatne znížite svoju uhlíkovú stopu).

ZABUDOVANÝ STOJAN NA VÍNO

placeholder-1024x538

Zabudovaný stojan na víno nemusí byť vhodný pre každého, no jednoznačne avizuje luxus a to najmä v prípade, keď sa stane ústredným bodom kuchyne.

Pokiaľ ste skutočným milovníkom vín, takémuto stojanu môžete venovať pokojne aj celú stenu.
Rovnako si môžete do svojej kuchyne umiestniť aj chladič vína, ktorý môže byť súčasťou vášho kuchynského ostrovčeka, alebo môže byť ukrytý pod pracovnou doskou. Aj keď táto možnosť nie je až tak pôsobivá ako samotný stojan, stále je pre milovníkov vína nesmierne prínosná.

KUCHYNE BEZ ÚCHYTIEK

Jedným z najnovších trendov v oblasti kuchynského dizajnu je interiér bez úchytiek. Technologické zdokonalenia totižto prinášajú revolúciu aj do interiérového dizajnu. Vďaka nim sa tak kuchyňa bez akýchkoľvek úchytiek stáva realitou a zároveň aj jedným z najväčších trendov pre rok 2020. Celkový dojem jednoduchosti a zamerania sa na detaily nábytku vás tak určite očaria taktiež.

DÔVTIPNÉ KOMORY

Šikovne ukryté skrinky nahrádzajúce funkciu tradičných komôr sú v súčasnosti nevyhnutnosťou každej štýlovej kuchyne. Disponovanie takouto skrinkou je pritom viac než praktické. Všetky ingrediencie a pokrmy sa totižto práve vďaka nej nachádzajú na jednom vyhradenom mieste bez toho, aby boli roztrúsené po celej kuchyni. To v konečnom dôsledku navyšuje nie len praktickosť samotnej miestnosti, ale aj lepšiu prehľadnosť v produktoch, ktoré doma máte.

Možno zdieľať

ĎALŠIE ČLÁNKY