15. marec 2019

Najlepšie ekologické luxusné hotely na svete

Najlepšie ekologické luxusné hotely na svete

Vyhľadávanie blízkeho a osobného kontaktu s krásou prírody nie je nevyhnutne spojené s potrebou opustiť vymoženosti moderného luxusu. Po celom svete existuje mnoho štýlových ekologických ubytovacích zariadení, ktoré kombinujú eleganciu a sofistikovanosť s neopakovateľným spojením s prírodným svetom.

Vybrali sme pre Vás päť z najlepších luxusných ekologických hotelov na planéte, ktoré vynikajú svojou lokalizáciou v srdci prírody, oddanosťou k ekologickému spôsobu života a samozrejme úžasnými luxusnými príležitosťami.

1. Longitude 131, Austrália

Luxusný rezort známy ako Longitude 131 je situovaný vo vyprahnutej púštnej oblasti austrálskeho Severného teritória a zahŕňa 15 prepychových dovolenkových stanov s úžasným výhľadom na monumentálny skalnatý úkaz Ayer’s Rock. Stany sú postavené na vyvýšených platformách, vďaka čomu ponechávajú samotný pieskový povrch krajiny neporušený. Celý ekologický rezort je samozrejme napájaný solárnou energiou.

Popri obdivovaní úžasnej otvorenej krajiny naokolo máte v tomto rezorte možnosť pochutnať si na miestnom víne a nechať sa ohúriť austrálskou gurmánskou kuchyňou. Následne sa môžete nechať rozmaznávať vo wellness zariadení Red Ochre Spa, kde na Vás čakajú pripravené omladzovacie procedúry a masáže. Ekologický rezort okrem toho ponúka služby spojené s jedinečnými exkurziami, ktoré získali oficiálne ocenenie od organizácie Ecotourism Australia.

2. Ariara Resort, Filipíny

Dostať sa do tohto izolovaného rezortu si bude vyžadovať absolvovanie pomerne náročnej a dobrodružnej výpravy – cesta z najbližšieho prístavného mesta na ostrove Coron trvá buď štyri hodiny trimaránom (plavidlom s troma trupmi, obdoba katamaránu) alebo jednu hodinu jazdy športovým motorovým člnom. Keď sa však nakoniec dopravíte na súkromný ostrov Ariara s rozlohou približne 42 hektárov, ocitnete sa vo svojom osobnom raji.

Tento nádherný rezort navrhol filipínsky architekt Jorge Yulo a zahŕňa osem jedinečných pobrežných viliek a chatiek, ktoré sú postavené z miestnych druhov dreva a zariadené nábytkom vyrobeným na mieru. O Vaše pohodlie na tomto ostrove sa bude starať plný personál rezortu, ako aj súkromný šéfkuchár, ktorý Vám pripraví špeciality z čerstvo ulovených morských plodov, miestnych byliniek a plodov pozbieraných zo záhrad a sadov v areáli rezortu.

3. Finca Rosa Blanca, Kostarika

Táto nádherná organická kávová plantáž na Kostarike dosiahla najvyššie hodnotenie v rebríčku dlhodobo udržateľného turizmu Sustainable Tourism Certification. Rezort Finca Roca Blanca bol ohodnotený plným počtom 100 bodov a to z veľmi dobrého dôvodu. V rámci prevádzky svojich zariadení totiž v plnej miere využíva solárne panely, recykluje svoju sivú vodu (odpadovú vodu z kúpeľní, spŕch, vaní, umývadiel), získava všetky potraviny pre svojich hostí z miestnych zdrojov, recykluje všetok odpad a ponúka prístup do externého wellness zariadenia, kde si hostia môžu užívať relax s výhradne organickými a prírodnými kozmetickými produktmi.

Rezort sa síce nenachádza príliš ďaleko od hlavného mesta Kostariky, avšak napriek tomu je obklopený nespútanou zelenou scenériou – impozantnými vulkánmi a nekonečnými zelenými kávovými plantážami. Jedná sa o prekvitajúcu a divokú destináciu, ktorá Vám umožní skutočne oceniť krásu Kostariky.

4. Súkromný ostrov Song Saa, Kambodža

Vyberte sa na tento vzdialený súkromný ostrov v Kambodži a nájdete tu perfektný a nedotknutý raj na Zemi. Rezort s 27 luxusnými ubytovacími jednotkami v súostroví Koh Rong je inšpirovaný dizajnom tradičných rybárskych dedín a pri jeho konštrukcii boli využité nájdené materiály, akými sú miestne druhy lián a naplavené drevo.

Názov ostrova Song Saa znamená „zaľúbenci“ a skutočne sa jedná o perfektnú destináciu pre páry a novomanželov na medových týždňoch. Ostrov je situovaný 3,5 hodiny plavby loďou z kambodžského hlavného mesta a ponúka mimoriadne vysokú úroveň súkromia, s ktorou boli spokojní aj Brad Pitt a Angelina Jolie, keď si tu údajne užívali ničím nerušené romantické chvíle vo dvojici.

Vily tohto rezortu ponúkajú úplnú izoláciu od okolitého sveta. Disponujú vlastným ponorným bazénom a súkromnom terasou, kde môžete sedieť s kokteilom v ruke a sledovať západ tropického slnka. Ak by ste sa však predsa radi zoznámili s ostatnými obyvateľmi rezortu, budete mať možnosť navštíviť kurzy jogy a meditácie. Inovatívne kúpeľné zariadenie Vám ponúka obnovu osobného biorytmu, po ktorej nasleduje masáž tváre Rainforest a 90-minútová masáž Karuna Kaya – tá je v prípade záujmu ukončená požehnaním budhistického mnícha. Ak potrebujete regeneráciu, vyskúšajte liečebný kúpeľ a masážne procedúry ako Khmer Poultice Massage či Marina Flora Face Therapy. Jedinečné masáže sú samozrejme veľkým lákadlom tohto rezortu, ale nedotknutá pláž a čerstvý vzduch Vám zabezpečia takú uvoľnenú atmosféru, že s najväčšou pravdepodobnosťou ani neopustíte svoje slnkom zaliate ležadlo nad tyrkysovou vodou.

5. Nihiwatu Resort, Indonézia

Tento úžasný rezort berie ekoturizmus veľmi vážne – je totiž jedným z mála hotelov na svete, ktoré sú poháňané výlučne biopalivami. Tento rezort okrem toho podporuje množstvo projektov na záchranu ohrozených druhov korytnačiek a vtáctva a zároveň vyvíja iniciatívu v oblasti redukcie uhlíkových emisií, v rámci ktorej bolo vysadených už 64 000 stromov.

Jednotlivé izby rezortu pôsobia jednoducho a prirodzene, čo je spôsobené najmä prírodnými lokálnymi materiálmi, ktoré boli použité pri výstavbe zariadenia. Každá jednotka je vybavená baldachýnovou posteľou s prírodnou bavlnenou bielizňou. Steny apartmánov sú zdobené tkaninami vytvorenými miestnymi umelcami s použitím domácich materiálov. V tomto luxusnom rezorte môžete každý deň svojej dovolenky tráviť cvičením jogy, masážami, plávaním alebo surfovaním. Atraktívnou možnosťou je samozrejme aj sledovanie vtákov a opíc z pohodlia Vašej súkromnej terasy, z ktorej budete mať prístup do prírodného ponorného bazéna.

Toto je iba niekoľko z najlepších luxusných ekologických rezortov na svete. Spolu s ďalšími podobnými zariadeniami Vám ponúkajú priamy kontakt s krásami našej planéty, pričom zároveň disponujú všetkými prvkami moderného luxusného zážitku. To všetko navyše v súlade s dlhodobo udržateľným spôsobom života.

Kľúčové slová: ekologický rezort, luxusné destinácie, ubytovanie v súkromí, dovolenka, dlhodobá udržateľnosť

Možno zdieľať

ĎALŠIE NOVINKY